Není-li nějaké soukromé podnikání provázeno dostatečnými zisky, nemá smysl se mu věnovat. Byznys, který se dlouhodobě nevyplácí nebo dokonce prodělává, je lepší ukončit a věnovat se raději něčem jinému, smysluplnému.
Ovšem jsou i případy, kdy se podnikání nevyplácí pouze dočasně. Může dojít třeba k sezonním výkyvům na trhu, mohou být neplánované krátkodobé problémy s odběrateli nebo dodavateli, může poklesnout poptávka nebo se něco porouchat, na podnikání se mohou podepsat přírodní živly… A je logické, že jde-li o problémy dočasné a řešitelné, neměla by se hned házet flinta do žita. Když se dá podnikání zachránit, mělo by se tak i stát.
Jenže nedostatečné příjmy vyřešíme jedině tak, že si seženeme další peníze, které nemáme. A to není často věru až tak snadné. Protože nikdo nedá nikomu peníze jenom tak. Zejména pokud má jít o velkou sumu. A tak se nakonec berou ke zvládnutí dočasných ekonomických problémů půjčky u bank nebo v jim podobných finančních institucích.
Ovšem pozor! Ne vždy podnikatel uspěje, když se obrátí na banku. Tam se totiž musí napřed doložit dost vysoké příjmy, tam se určitě budou zajímat o záznamy v registrech dlužníků každého žadatele, tam budou požadovat dokonalost žadatelů ve všech ohledech. A co si pak mají počít ti, kteří mají k dokonalosti daleko?
Když jim nepůjčí někde v bance, mohlo by to působit nepříjemně. Mohlo by to přinést hořké zklamání. Ale přesto by si ani takový podnikatel neměl zoufat. Protože mu i pak pomůže hypotéka bez doložení příjmu, na kterou je i u nedokonalých žadatelů spolehnutí.
U nebankovní hypotéky se totiž omezují požadavky kladené na zájemce o půjčení si pouze na to, zda mají tito nemovitost, kterou by se za vrácení půjčených peněz zaručili, a zda budou mít z čeho uhradit splátky. A je-li tomu tak, může si tu kdekdo půjčit klidně i na dlouho hodně peněz. Které podnikání prospějí.