Zvláště ten, kdo má velkou rodinu a potřebuje prát prádlo téměř denně, je velmi spokojen s domácími praktickými pomocníky, jako je o sušička. Stále však existuje několik upozornění: trička se zmenší na velikost dětí v bubnové sušičce, svetry, které se prostě už nedají nosit nebo dokonce vypadají velmi opotřebovaně, je něco z toho pravda? Které prádlo můžete bezpečně vložit do bubnové sušičky? Zde naleznete odpovědi.
Co je povoleno dávat do bubnové sušičky
Obecně byste měli věnovat pozornost informacím na tzv. pracím listu, který na každém kusu oblečení přišit. Symbol přeškrtnuté sušičky naznačuje, že je lepší neskládat toto oblečení do bubnové sušičky. Na druhé straně můžete bezpečně použít bubnovou sušičku na tyto druhy textilií:
● ručníky.
● kuchyňské utěrky.
● ložní povlečení, pokrývky a polštáře.
● bavlněné spodní prádlo.
● ponožky.
Obecně platí, že sušení ve stroji se hodí pro textil, který lze vyprat při teplotě 60 stupňů. Ručníky jsou v sušičce ještě hladší. Můžete je prát i bez změkčovače tkanin, absorbují více vody a jsou stále úžasně měkké. Při nízké teplotě nebo při nízkých otáčkách mohou být tyto textilie vysušeny:
● džíny nenechte zcela vyschnout, ale vyndejte kalhoty mírně vlhké a dosušte je na šňůře.
● flísové oblečení, aby byl flís načechraný, dejte tenisový míček do sušičky.
● bavlněné a syntetické textilie, jako jsou trička, košile a svetry, byste měli vytáhnout polosuché.
Ve skutečnosti většina oděvů uschne v pomalém cyklu moderních sušiček jen stěží nebo vůbec. Časté sušení, ale i časté praní, vede k rychlejšímu opotřebení textilií. Proto je nejlépe nechat uschnout skutečně kvalitní oblečení venku na věšáku.
Co nepatří do bubnové sušičky:
● jemné textilie jako pravé hedvábí.
● některé plasty, které jsou zpracovány například pro ramenní vycpávky.
● běžecké ponožky s plastovými nebo gumovými podklady na spodku.
● oděvy z pravé vlny.
● kobereček s gumovou podložkou.